Op zaterdag 30 mei rijdt de trein tussen Utrecht Centraal en het Spoorwegmuseum met een aangepaste dienstregeling. Op zondag 31 mei rijdt deze trein tot 13.00 uur niet. Check de reisplanner van NS of 9292.nl voor het meest actuele advies. Op zondag 31 mei is het museum i.v.m. Utrecht Marathon alleen bereikbaar via de Maliebaan. 

Maliebaanstation

Objectnummer 30789
Maliebaanstation

Specificaties

‘Maliebaanstation, Utrecht’, aquarel op papier, vervaardigd door Johanna Alida Sibmacher- de Kanter in 1890. Het werk is in 2020 aan het museum geschonken bevindt zich in depot.

Het Spoorwegmuseum bevindt zich in het voormalige Maliebaanstation in Utrecht. Dit station is door meerdere schilders vastgelegd. De meeste afbeeldingen geven het station frontaal weer. Illustratrice van kinderboeken Johanna Alida Sibmacher-de Kanter koos er in 1890 echter voor de achterzijde van het station vast te leggen. Op de plek waar nu de grote museumhal staat, bevonden zich de stationskap en het emplacement van het Maliebaanstation. Op de aquarel zijn deze met enkele stoomtreinen en figuren in een besneeuwd landschap vereeuwigd.